KONST / Litografier / Färglitografier 13568005
nr 1356 8005
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografier, 2 st. Signerade, numrerade 7//99, daterad 1972. Oramade lösa blad, 74x58 cm respk 53x70 cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
måndag 26 oktober 2020
kl 18:24:12
100 kr
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt